Policia Kufitare godet dy raste të "Prodhimit dhe shitjes të lëndëve narkotike". 22.07.2017

Qafë-Thanë

20155868 2005465386406489 6469894452516673467 n

Sekuestrohen 6 gr lëndë e dyshuar narkotike resin (çokollatë) dhe 4,5 gr Cannabis Sativa.

Arrestohen në flagrancë dy shtetas të huaj, poseduesit e lëndës, si edhe procedohet në gjendje të lirë një shtetase tjetër.

Shërbimet e Policisë Kufitare në Qafë-Thanë, në bashkëpunim me specialistët e Sektorit për Narkotikët dhe Trafiqet në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë, bënë kapjen dhe arrestimin në flagrancë të shtetasve :
P.P, 35 vjeç, banues në Pragë-Çeki.
C. B, 50 vjeç, banues në Osnabruck-Gjermani.

Si edhe filluan procedimin penal në gjendje të lirë ndaj shtetases :
T.G, 18 vjeçe, banuese në Pragë-Çeki.

Më datë 21.07.2017, në dalje të Republikës së Shqipërisë, është paraqitur shtetasi çek P.P, i cili udhëtonte me mjetin tip“Skoda” me pasagjere shtetasen T.G.

Gjithashtu edhe shtetasi gjerman C. B, i cili udhëtonte me mjetin tip “Toyota”.

Destinacioni i të tre shtetasve ishte Maqedonia.

Gjatë kontrollit të detajuar që shërbimet e Policisë Kufitare në bashkëpunim me Doganën kanë ushtruar ndaj tyre dhe ndaj mjeteve me të cilat udhëtonin, konkretisht në çantat personale të tyre iu gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale:
• 2,6 gr lëndë e dyshuar si Cannabis Sativa, shtetasit çek.
• 6 gr lëndë e dyshuar narkotike si resin (çokollatë) dhe 1,9 gr lëndë e dyshuar si Cannabis Sativa, shtetasit gjerman.

Veprimet proceduriale të dy rasteve u kryhen nga Sektori për Narkotikët e Trafikun e Paligjshëm në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë.

 

 

20229291 2005465346406493 9059224916337751326 n

20246133 2005465403073154 6830365828162977110 n

Arkiva

Dhjetor 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...