Policia vazhdon kontrollet për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë krimimale kundër kultivimit dhë trafikimit të lëndëve narkotike. 22.07.2017

Vlorë 20229113 2005466313073063 7162930377578798416 n

Policia vazhdon kontrollet për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë krimimale kundër kultivimit dhë trafikimit të lëndëve narkotike.

Sekuestrohen 27 kg e 240 gram lëndë narkotike Cannabis Sattiva.

Shpallet në kërkim poseduesi i saj.

Gjatë kontrolleve të vazhdueshme të ushtruara nga policia, në fshatin ''Vajzë'' për goditjen e kultivimit dhe trafikimit të lëndëve narkotike, Seksioni Kundër Narkotikëve pranë DVP Vlorë, më datë 21.07.2017, konstaton një tjetër rast në fshatin Vajzë, në stanin e banesës së shtetasit B.Sh., 53 vjeç, banues në fshatin Vajzë, Vlorë.

Këtij shtetasi i janë sekuestruar 3 thasë plastik të mbushur me lëndë narkotike Cannabis Sattiva.

Gjithashtu në afërsi të stanit, u gjetën dhe 2 thasë të tjerë me lendë narkotike me peshë totale 27 kg e 240 gr të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës material.

Policia ka bërë shpalljen e tij në kërkim si poseduesi i lëndës narkotikë.

Materialet proceduriale u referuan në Prokurorinë e Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Vlorë për veprën penale“Prodhimi dhe shitja e Narkotikëve” neni 283/1 i Kodit Penal.

20228537 2005466436406384 1371854888159854548 n

20228907 2005466326406395 8944101870891538541 n

20264899 2005466366406391 7271480044424661616 n

20246398 2005466356406392 1906047375009365676 n

20258405 2005466396406388 1612300553525597841 n

 

Arkiva

Dhjetor 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...