Sekuestrohen 25.5 kg lëndë narkotike Cannabis Sattiva. 22.07.2017

Shkodër 20229074 2005489606404067 4852882195312089657 n

Sekuestrohen 25.5 kg lëndë narkotike Cannabis Sattiva.

Identifikohen poseduesit e kësaj lënde narkotike, ku njëri prej tyre u procedua në gjëndje të lirë, kurse 3 të tjerë shpallen në kërkim.

Më datë 21.07.2017, nga shërbimet e Seksionit Kundër Narkotikëve ne D. V. P. Shkodër , në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë policore, në fshatin Qerret , u gjetën 25.5 kg lëndë e dyshuar narkotike Cannabis Sattiva e fshehur në një bidon plastik.

Pas veprimeve hetimore të kryera, u proçeduan si posedues të kësaj lënde narkotike shtetasit :

M. N, 48 vjeç, banues në fshatin Qerret i cili u procedua në gjëndje të lirë.

Gjithashtu u shpallën në kërkim dhe punohet për kapjen e shtetasve :

- N.N. 46 vjeç, banues në fshatin Qerret

- K.N. 44 vjeç,banues në fshatin Qerret

- L.N., 40 vjeç, banues në fshatin Qerret

Materialet hetimore u referuan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër, për veprën penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve" parashikuar nga neni 283/2 i Kodit Penal.

 

 

 

 

20246293 2005489649737396 2006977802356478182 n

Arkiva

Maj 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3