Elbasan, Sekuestrohet një armë zjarri dhe 15 copë fishekë.

Elbasan, Sekuestrohet një armë zjarri dhe 15 copë fishekë.10elbasan

Arrestohet në flagrancë një shtetas

Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Elbasan bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit:

E.K, 43 vjeç banues në Elbasan

Arrestimi i tij u bë pasi gjatë kontrollit të ushtruar nga efektivat e policisë në një lokal në Lagjen "5 Maji" i është gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale:

Një armë zjarri e tipit Pistoletë TT model 54

Një krëhër

15 copë fishekë model 54 kalibër 7.62 mm

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan për veprime të mëtejshme për veprën penale " Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit" parashikuar nga neni 278/1 i Kodit Penal.

Arkiva

Qershor 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...