Ksamil, Arrestohet shtetasi i dyshuar i ngjarjes së Ksamilit.

Ksamil, Arrestohet shtetasi i dyshuar i ngjarjes së Ksamilit. d.p.p.v

Lidhur me ngjarjen e ndodhur më datë 21.07.2017 , tek 3 ishujt e Ksamilt, ku u gjet e mbytur një vajzë, shtetësia K.R., 15 vjeçe, banuese në Shenpetersburg,Rusi ju informojmë se:

Nga verifikimet e policisë rezulton se shtetësia K.R. ka qënë duke u larë me mamanë e saj në det dhe në një moment është larguar me notë deri në hapsirën ujore ku parkohen mjetet lundruese.

Në atë kohë mamaja vëren një mjet lundrues i cili kalon aty me shpejtësi ku dyshohet se ka goditur me helikë vajzën 15 vjeçare.

Shërbimet e policisë së kufirit, kanë nxjerrë nga deti trupin e pajetë të shtetases K.R.

Nga hetimet e kryera në bashkëpunim të ngushtë më Prokurorin ka rezultuar se mjeti lundrues i përket shtetasit E.F, 31 vjeç, banues në Ksamil.

Me urdhër të Prokurorit, Policia ka bërë të mundur arrestimin e tij.

Arkiva

Dhjetor 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...