Shkodër, I gjendet armë pa leje arrestohet në flagrancë nga Policia.

Shkodër, I gjendet armë pa leje arrestohet në flagrancë nga Policia. Drejtoria Shkoder

Arrestohet në flagrancë shtetasi:

Gj.F , 61 vjeç, banues në fshatin Kasnec, Njësia Administrative Pult, Shkodër

Më datë 09.06.2017, nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Shkodër ne bazë të informacioneve të marra në rrugë operative u arrestua në flagrancë shtetasi Gj.F të cilit në banesë, iu gjet e sekuestrua ne cilësinë e provës materiale:

Një armë zjarri tip “Zastava” pistoletë me 8 fishekë.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprën penale "Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit" e parashikuar nga neni 278 i Kodit Penal.

Arkiva

Qershor 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...