Bulqizë, Informacion paraprak.

Bulqizë, Informacion paraprak.13bulqize

Rreth orës 15.40, jemi njoftuar nga urgjenca e Spitalit se një shtetas është sjellë për të marrë ndihmë mjekësore i dëmtuar në minierën e kromit.

Menjëherë kanë shkuar shërbimet e policisë dhe grupi hetimor në ambjentet e spitalit dhe në vendin e ngjarjes, ku ka rezultuar se:

Jashtë ambjentit të minierës së kromit, në fushën ku grumbullohet minerali, në pjacialen e zonës D, kamionçina që transporton mineralin nga ambjentet e brëndshme të minierës në ambjentet e jashtme në piacale të minierës, gjatë shkarkimit, kamionçinës i është shkëputur krikua që çon kazanin e kamjonçinës ku për pasojë minerali i ngarkuar ka rënë duke i dëmtuar këmbën shtetasit H.A, rreth 31 vjeç, banues në Fushë-Bulqizë, (shoferi i kamionit të madh që priste për tu ngarkuar me mineral).

Shtetasi H.A, pas ndihmës së marrë në spitalin e Bulqizës, është transportuar me Helikopter drejt Tiranës për ndihmë më të specializuar.

Grupi hetimor vijon hetimet për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje.

13bulqize1

13bulqize2

Arkiva

Qershor 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...