Port- Durrës. Goditet një rast trafiku ndërkombëtar i lëndëve narkotike në Portin e Durrësit.

Port- Durrës. Goditet një rast trafiku ndërkombëtar i lëndëve narkotike në Portin e Durrësit.(PER VIDEO KLIKO MBI LINK) 24PORT1

Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Durrës  ka goditur një tentativë të trafikut ndërkombëtar
të lëndëve narkotike.

Sekuestrohen 4.6  kg përzierje lënde narkotike në gjendje të lëngët

Arrestohet në flagrancë drejtuesi i mjetit.

Sherbimet e Drejtorise Vendore te Kufirit dhe Migracionit Durrës në vijim të punës së tyre për parandalimin e rasteve të trafikimit të lëndëve narkotike nëpërmjet Portit të Durrësit, mbrëmjen e djeshme, në bazë të informacioneve të mara në rrugë operative, kanë goditur një tjetër tentativë për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike.

Është arrestuar në flagrancë drejtuesi i mjetit, shtetasi:

• P.K vjeç 28, banues në Lezhë.

Më datë 23.07.2017, gjatë kontrollit të ushtruar në Pikën e Kalimit Kufitar Port-Durrës, në mjetin furgon tip "Fiat", me drejtues shtetasin P.K, pas një analize të hollësishme risku dhe verifikimeve të tjera nga Specialistët e vijës së dytë të Kontrollit dhe skanimit që i'u bë mjetit,  në pjesën e përparme të tij, tek dera e shoferit u gjet lëndë narkotike.

Veprimet e mëtejshme hetimore u kryen nga Specialistët për Hetimin e  Narkotikëve, ku gjatë peshimit rezultoi:


• 4.6 kg përzierje me lëndë narkotike e dyshuar e llojit Marjuanë, në gjëndje të lëngët.
 

Specialistët dhe grupi hetimor vijojnë punën për kapjen e personave të tjerë të implikuar në këtë rrjet kriminal.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Krimeve të Rënda Tiranë, për veprime të mëtejshme për veprën penale "Trafikimi I lëndëve narkotike" parashikuar nga neni 283/ a i Kodit Penal.

24PORT

24PORT1

24PORT3

Arkiva

Dhjetor 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...