QAFË-THANË, Policia Kufitare godet një tjetër tentativë të "Trafikut ndërkombëtar të lëndëve narkotike" 14.06.2017

QAFË-THANË, Policia Kufitare godet një tjetër tentativë të "Trafikut ndërkombëtar të lëndëve narkotike" 15QAFTHANE

Sekuestrohen 117 fara të dyshuara si narkotike Cannabis Sativa.

Arrestohet në flagrancë transportuesja, një shtetase franceze.

Më datë 14.06.2017, në Pikën e Kalimit Kufitar të Qafë-Thanës, në dalje të Republikës së Shqipërisë, është paraqitur shtetasja franceze:

M (A.A) C 21 vjeçe, banuese në qytetin Ecully-Francë.

Gjatë kontrollit të detajuar që shërbimet e Policisë Kufitare në bashkëpunim me Doganën kanë ushtruar, konkretisht në çantën personale të kësaj të fundit, u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale:

117 fara të dyshuara si narkotike të llojit Cannabis Sativa.

Veprimet proceduriale të rastit u kryhen nga
Sektori për narkotikët e trafikun e paligjshëm
në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë.

Kjo shtetase u arrestua në kushtet e flagrancës dhe materialet i kaluan Prokurorisë të Krimeve të Rënda në Tiranë për veprën penale: “Trafikimi i narkotikëve, mbetur në tentativë” parashikuar nga nenet 283/a e 22 të Kodit Penal.

15QAFTHANE2

Arkiva

Qershor 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...