Policia e Shtetit gjatë 24 orëve të fundit. 25.07.2017

Policia e Shtetit gjatë 24 orëve të fundit.Stema Policia

Përmbledhje e rezultateve të arritura të punës të Strukturave të Policisë gjatë 24- orëve.

Policia e Shtetit në të gjithë vendin vijon zbatimin e masave të përcaktuara në Planin e masave, për “Rritjen e parametrave të sigurisë”, mbajtjen nën kontroll të situatës kriminale, kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe atyre që qarkullojnë me armë, goditjen e trafikut të lëndëve narkotike e trafìqeve të paligjshme, parandalimin e aksidenteve rrugore”.

Në këtë kontekst, gjatë 24 –orëve në të gjithë vendin kanë funksionuar pika kontrolli dhe të lëvizshme, ku është bërë e mundur kapja dhe arrestimi i 31 personave.

Nga Policia Rrugore në të gjithë vendin duke përdorur Dragerat dhe Radarët janë arrestuar në flagrancë për drejtim mjeti në gjendje të dehur, pa leje drejtimi dhe drejtim i parregullt: 8 drejtues mjetesh.

4 persona për veprën penale "Vjedhja",

1 person OSHEE,

6 persona në kërkim.

1 person per vepren penale "Kalim kufiri në menyrë të paligjshme"

3 persona per vepren penale “Dhunë në familje”

1 person për veprën penale " Falsifikimi"

1 person për veprën penale" Shktatërrimi i pronës me zjarr"

1 person për veprën penale" Shkatërrim i pronës me mjete të tjera"

1 person për veprën penale" Vrasje për shkak të marrëdhënieve familjare"
Nga kontrollet e ushtruara nga struktuarat e Drejtorive vendore janë kapur 4 për narkotikët.

Janë sekuestruar rreth 15 kg lëndë narkotike Cannabis Ativa dhe 1500 fidanë bimë narkotike Cannabis Ativa

3 armë zjarri, 1 krehër me 50 fishekë,
1 armë e ftohtë (thikë)

Po gjatë kontrolleve janë shoqëruar për verifìkim 79 persona.

Edhe në ditët në vijim do vijojë puna e Policisë së Shtetit për rritjen e parametrave të sigurisë në vend.

Arkiva

Maj 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3