Delvinë, Policia sekuestron 4 kg e 250 gramë lëndë narkotike Cannabis Sativa.

Delvinëdelvine 1

Policia sekuestron 4 kg e 250 gramë lëndë narkotike Cannabis Sativa. (për video kliko mbi link).

Policia arreston në flagrancë dy vëllezër,  posedues të lëndës narkotike.

Në kuadër të planit të masave për parandalimin dhe goditjen e kultivimit dhe trafikimit të lëndëvë narkotike, strukturat e policisë të Komisariatit të Policisë Delvinë kanë vazhduar kontrollet në disa zona të territorit të Delvinës.

Gjatë kontrollit të ushtruar në fshatin Shijan, konkretisht në banesën e shtetasve:

H.SH  25 vjeç, banues në Shijan,Delvinë.

F.SH  23 vjeç, banues në Shijan,Delvinë, shërbimet e policisë  kanë konstatuar një sasi prej rreth 4 kilogramë e 250 gramë lëndë narkotike Cannabis Sativa, e cila u përket  dy vëllezërve.                                                                                                       

Policia ka bërë të mundur menjëherë arrestimin në flagrancë të tyre.

Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Sarandë për veprën penale "Prodhimi dhe shitja narkotikëve" e kryer në bashkëpunim, parashikuar nga neni 283/2 i Kodit Penal.

 

delvine 1

delvine 4

delvine 01

delvine 3

 

 

 

Arkiva

Maj 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3