Tepelenë. Asgjësohen 650 bimë të kultivuara, të dyshuara narkotike Cannabis Sattiva.

Tepelenë. 26tp.2

Asgjësohen 650 bimë të kultivuara, të dyshuara narkotike Cannabis Sattiva.

Procedohet në gjendje të lirë kryeplaku i fshatit Gusmar.

Në datë 25.07.2017, në fshatin Gusmar, në vendin e quajtur “Lajthizë”, në një ambjent të hapur, nga shërbimet e Komisariatit Tepelenë  u gjetën të kultivuara 650 bimë narkotike të llojit Cannabis Sativa.

Bimët u asgjësuan në vend me anë të djegies.

Gjithashtu u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për shtetasin:

E.K, 29 vjeç, banues në Gusmar, Tepelenë, (kryeplak i fshatit Gusmar).

Po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprime të mëtejshme.

26tp.jpg1

26tp

Arkiva

Dhjetor 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...