Elbasan, Finalizohet me sukses operacioni policor i koduar “MARKETI”

Elbasan, Finalizohet me sukses operacioni policor i koduar “MARKETI”Drejtoria Elbasan

Sekuestrohen 310 paketa cigare të llojeve të ndryshme pa pullë fiskale dhe 1360 paketa cigare me pullë fiskale por pa dokumentacion përkatës

Arrestohet në flagrancë një shtetas.

Specialistët e Sektorit për Krimin Ekonomik dhe Financiar, në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan finalizuan me sukses operacionin policor të koduar “MARKETI”

Si rezultat i këtij operacioni, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit:

Ø D.Sh, 50 vjeç banues në Elbasan.

Arrestimi i tij, u bë pasi në Lagjen “5 Maji”, është konstatuar nga efektivat e policisë duke tregtuar paketa cigare që dyshohen të kenë qenë pa pullë fiskale dhe pa dokumentacion përkatës

Grupi hetimor, gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale:

310 paketa cigare pa pullë fiskale

1360 paketa cigare me pullë fiskale por pa dokumentacion përkatës.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan për veprime të mëtejshme për veprën penale "Tregtimi dhe transportimi I mallrave që janë kontrabandë", “Ruajtja apo depozitimi I mallrave që janë kontrabandë”, “Fshehja e të ardhurave” dhe “Mospagimi I taksave dhe tatimeve” parashikuar nga nenet 178,179, 180 dhe 181 të Kodit Penal.

Arkiva

Qershor 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...