Borsh-Sarandë. Finalizohet operacioni për kapjen e autorëve të konfliktit të ndodhur në Borsh të Sarandës.

Borsh-Sarandë. Finalizohet operacioni për kapjen e autorëve të konfliktit të ndodhur në Borsh të Sarandës. (për video kliko mbi lnik) 26arrestimiborsh001

Në operacion u përfshinë 30 forca policore, konkretisht:

Dy grupe të FNSH-së, forca nga Komisariati i Policisë Sarandë, Stacioni i Policisë Himarë dhe nga Drejtoria Vendore e Policisë Vlorë

Si rezultat i operacionit, ku u rrethua gjithë zona, u kapën dy autorët e tjerë të dyshuar të konfliktit me pasojë vdekjen e një shtetasi.

Operacioni në pyllin e fshatit Kudhës.

Si rezultat i reagimit të menjëhershëm dhe angazhimit maksimal të të gjitha strukturave të Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë, në bashkëpunim dhe me FNSH-në, është bërë e mundur që brenda pak orëve të kapen edhe dy shtetasit e tjerë të dyshuar si autorë të ngjarjes së ndodhur më datë 26.07.2017, rreth orës 00:40 në fshatin Borsh dhe konkretisht:

- Th. H, 26 vjeç, banues në Borsh.

- Xh.M, 20 vjeç, banues në Vlorë.

Autori tjetër i dyshuar R.Sh, 19 vjeç, banues në Vlorë, është arrestuar në flagrancë nga policia, pak minuta pasi ka ndodhur ngjarja.

Policia vijon punën për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

26arrestimiborsh002

26arrestimiborsh003

 

Arkiva

Maj 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3