Shkodër, Vijon operacioni antikanabis për të parandaluar, evidentuar dhe goditur kultivimin e bimëve narkotike.

Shkodër, Vijon operacioni antikanabis për të parandaluar, evidentuar dhe goditur kultivimin e bimëve narkotike. 26shkoder

Operacioni nga toka dhe ajri, si dhe mbi bazën e informacioneve policore, asgjësohen 210 bimë Cannabis Sativa.

Shpallet në kërkim një shtetas

Me datë 25.07.2017 nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Vau Dejës, bazuar në informacionet e marra në rrugë operative, dhe monitorimit nga ajri, ku gjatë kontrollit të territorit, ne vendet e quajtura Fosek e Stana, fshati Kroni Madh dhe “Lugu Bene”, Njësia Administrative Shllak, Bashkia Vau Dejës u gjetën dhe u asgjesuan me anë të djegies 210 bimë narkotike të dyshuara Cannabis Sativa.

Për këtë rast u bë shpallja në kërkim dhe punohet për kapjen si autor i dyshuar i kultivimit të bimeve narkotike, shtetasit:

P. N. 22 vjeç, banues në qytet Shkodër.

U referuan materialet hetimore në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprën penale "Kultivimi i bimëve narkotike" e parashikuar nga neni 284 i Kodit Penal.

26shkoder1

26shkoder2

26shkoder3

26shkoder4

26shkoder5

26shkoder6

Arkiva

Dhjetor 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...