Vlorë, Në vijim të operacionit antidrogë "Weekends"

Vlorë, Në vijim të operacionit antidrogë "Weekends", Policia ka arrestuar një nga bashkëpunëtorët dhe ka shpallur në kërkim një tjetër !17vlore

Arrestohet shtetasi:
· D.T, 35 vjeç, banues në Durrës.

Më datë 16.06.2017, mbi bazën e operacionit antidrogë, ku u sekuestrua një furgon "Benz Mercedes" me 710 kilogramë lëndë narkotike në banesën e shtetasit S.H (arrestuar) në fshatin Dukat të Vlorës, ju bëjmë me dije se Policia e Vlorës në kuadër të hetimeve për dokumentimin e ngjarjes, ka arrestuar shtetasin e mësipërm - D.Sh (vëllain e b.t), si një nga bashkëpunëtorët në lidhje me këtë veprimtari kriminale.

Nga veprimet e kryera hetimore, ka rezultuar se shtetasi D.T i'a ka kaluar furgonin në fjalë shtetasit A.T., pa përpiluar aktet e nevojshme konform ligjit, në lidhje me shitjen e automjetit.

Policia ka shpallur në kërkim shtetasin A.T., 34 vjeç, banues në Tiranë, si një nga autorët e implikuar në këtë ngjarje.
__________

Gjithashtu, në vijim të planit të masave për goditjen e rasteve të kultivimit apo prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike, Policia e Vlorës ka sekuestruar 23 kilogramë lëndë narkotike të dyshuar si Cannabis Sattiva.

Lënda narkotike u gjet e fshehur në rrënojat e një ndërtese të vjetër në në fshatin Tragjas, e cila ishte e vendosur në 4 thasë sintetike, ku i'u bë sekuestrimi i saj në cilësinë e provës materiale.

Vazhdojnë hetimet për zbulimin dhe kapjen e autorëve në lidhje me këtë rast.

Materialet u referuan në Prokurori për veprën penale "Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike, e kryer në bashkëpunim", parashikuar nga neni 283/2 i Kodit Penal.

17vlore.jpg1

17vlore.jpg2

Arkiva

Qershor 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...