Durrës, finalizohet me sukses operacioni i koduar "STREHA".

Finalizohet me sukses operacioni i koduar "STREHA" (per video klikoni mbi link)002

Durrës

Finalizohet me sukses operacioni i koduar "STREHA".

Sekuestrohen kokainë, municione luftarake, armë zjarri automatik, armë gjahu, pistoleta, krehëra, fishekë dhe një automjet.

Shpallet në kërkim një shtetas.

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative, kanë finalizuar me sukses operacionin e koduar"Streha".

Është shpallur në kërkim dhe po punohet për kapjen e shtetasit:

S. Gj., 43 vjeç, banues në Shijak.

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e shtetasit të mësipërm, u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provave materiale:

4 qese të mbushura me një sasi pluhuri me ngjyrë të bardhë, e dyshuar me lëndë narkotike e llojit Kokainë, të futura në një kavanoz, rreth 150 gr.

Një peshore elektronike me mbishkrimin “LAICA”

Dy armë zjarri automatike, model 56, të kalibrit 7.62 mm

Një armë zjarri pistoletë tip “COLT" USA

Një armë gjahu e markës “BERETTA”, e kalibrit 12 mm;

Një pistoletë sportive, tip "Super Conter";

264 fishekë luftarakë model 56, të kalibrit 7.62 mm.

95 fishekë model 54, të kalibrit 7.62 mm

7 fishekë pistolete të kalibrit 45

65 fishekë për armë gjahu, të kalibrit 12 mm

Dy krehëra automatiku, model 56

Një automjet tip "Benz", i blinduar.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme, për veprat penale: "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve", "Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit" dhe "Prodhimi dhe

mbajtja pa leje e armëve të gjuetisë dhe atyre sportive" të parashikuara në nenet 283/1, 278/4/5 dhe 280 të Kodit Penal.

002

 

Arkiva

Qershor 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...