Vijon operacioni masiv antikanabis në të gjithë territorin e vendit

Policia e Shtetit006

Vijon operacioni masiv antikanabis në të gjithë territorin e vendit (per videon klikoni mbi link)

Në operacion FNSH-ja, Policia e Tepelenës dhe D.V.P., Gjirokastër.

Operacioni drejtohet nga Zv/drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Rebani Jaupi.

Në operacion edhe Drejtori i SHÇBA-së, Eduart Merkaj.

Operacioni në Kanionet e Progonatit po monitorohet nga Ministri i Punëve të Brendshme, Dritan Demiraj.

Aktualisht operacioni po zhvillohet në grykën e lumit Bënçë, në kanionet e Progonatit.

Operacioni po vijon në një terren shumë të thepisur ku forcat kanë lëvizur në këmbë, rreth 1 orë e 30 minuta.

Në tokë të hapur rishtas janë evidentuar dhe asgjësuar 1052 rrënjë bimë narkotike dhe 524 kubikë me fidanë me gjatësi deri në 15 cm.

Po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Më herët, Policia e Shtetit ka vijuar operacionin në Dibër, Shkodër e Progonat të Tepelenës, ku u evidentuan dhe u asgjësuan 926 bimë narkotike, u arrestuan në Dibër 6

shtetas në flagrancë si dhe u proceduan penalisht në Shkodër e Tepelenë, dy të tjerë.

008

009

007

Arkiva

Maj 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3