Reagim i Policisë ndaj një lajmi të publikuar në portalet online

Shkodër- Vau Dejës5shkoderm

Në lidhje me publikimin e një video tek portali i "Jeta Osh Qef", pasi në video pasqyrohet momenti i shoqërimit të shtetasit M. K. (M. M.), i cili ka kundërshtuar të bëhet

shoqërimi i tij në ambientet e Komisariatit të Policisë Vau i Dejës, për këtë rast sqarojmë se:

Më datë 03.06.2017, jemi njoftuar se në kalatën e Komanit, Bashkia Vau Dejës, ka shkaktuar vonesën e tragetit "Alpin", duke penguar me automjetin e tij të zbresin

makina të tjera e për pasojë vonesën e transportit të udhëtarëve

Per këtë rast u arrestua në flagrancë shtetasi:

M. K. (M. M.), 25 vjeç, banues ne fshatin Pepsumaj, ,Bashkia Vau i Dejës.

Gjithashtu për shkak të detyrës, ka kundërshtuar punonjësit e policisë të rendit.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprat penale të "Vetëgjyqësisë" dhe “Kundërshtim i punonjësit të Policisë së rendit publik”, nenet 277 e 236 të Kodit Penal.

Arkiva

Qershor 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...