Durrës, lëvizte në qytet me armë zjarri me vete, arrestohet

Durrësarmepaleje001

Lëvizte në qytet me armë zjarri me vete.

Arrestohet në flagrancë poseduesi i armës.

Sekuestrohet një armë armë zjarri pistoletë dhe një krehër.

Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Durrës, në bashkëpunim me FNSH-në, në vijim të zbatimit të planit të masave për kontrolle në terren, me qëllim mbajtjen nën kontroll të

situatës kriminale dhe rritjen e sigurisë së qytetarëve, mbrëmjen e djeshme kanë arrestuar në flagrancë shtetasin:

Sh. S., 34 vjeç, banues në Vlorë.

Në lagjen Nr.13, Durrës, gjatë kontrollit fizik të ushtruar nga uniformat blu i'u gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale:

një armë zjarri tip pistoletë model 77B dhe

një krehër me 9 fishekë të kalibrit 9 mm.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprën penale "Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit" parashikuar në

nenin 278 të Kodit Penal.

armepaleje001

Arkiva

Qershor 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...