Pukë, sqarim në lidhje me akuzat e një kandidateje për deputete të një subjekti politik

Fushë Arrëz, PukëDrejtoria Shkoder

Nisur nga informacionet që dispononte Komisariati i Policisë Pukë për automjete që qarkullonin me xhama të errësuar dhe ofronin lekë në këmbim të votës në territorin e

Njësisë Administrative Fushë Arrëz, policia lokale ka ushtruar kontrolle për të parandaluar këtë fenomen. 

Patrulla e Përgjithshme në hyrje të qytetit Fushë Arrëz, ka ndaluar një automjet tip 'Ford' me xhama të errësuar dhe i është kërkuar drejtuesit te mjetit, dokumentacioni.

Ndërkohë dy zonja që udhëtonin në automjet janë prezantuar si anëtare të një subjekti politik dhe kandidate për deputete.

Pas prezantimit, janë lejuar të vazhdonin lëvizjen. Por dy shtetaset kanë dalë nga automjeti dhe njëra prej tyre ka shfaqur gjendje të fikëti.

Ajo është dërguar me automjet me personat me të cilt udhëtonte, në Qendrën Shëndetësore Fushë Arrëz dhe është në gjendje të mirë shëndetësore.

Për të sqaruar dhe analizuar veprimet e punonjësve të Policisë në lidhje me ngjarjen është dërguar në Pukë Zv. Drejtori Policisë, Shkodër, përfaqësues të Drejtorisë së

Standarteve Profesionale nga Drejtoria Përgjithëshme e Policisë

Shtetit dhe SHÇBA-ja.

Gjitashtu pak minuta me parë policia lokale ka shoqëruar dhe po merr dëshmitë e disa personave për të cilet shtetaset në fjale u kanë komunikuar drejtuesve të Policisë

Shkoder, se i kanë kërcënuar për motive politike.

Për të sqaruar dhe dokumentuar ngjarjen, po kryhen të gjitha veprimet hetimore të nevojshme duke bashkëpunuar me Task-Forcën e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor, Pukë.

Arkiva

Qershor 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...