Fier, Ndalohet një shtetas i shpallur në kërkim për veprën penale "Shkatërrim i pronës me zjarr"

Fier, Ndalohet një shtetas i shpallur në kërkim për veprën penale "Shkatërrim i pronës me zjarr" 27FIER

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier kapën dhe ndaluan shtetasin e shpallur në kërkim:

-B.Z, 47 vjeç, banues në fshatin Metaj, Fier.

Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi në datën 23.07.2017, ka djegur 6 dynym barë tërshëre dhe 30 rrënjë pemë frutore të shtetasit M.L, 66 vjeç, banues në fshatin Libofshë.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale "Shkatërrim i pronës më zjarr" parashikuar nga Neni 151 i Kodit Penal.

27FIER1

Arkiva

Maj 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3