Vlorë, Finalizohet me sukses, Operacioni Policor, ''Mashtrimi i Fundit''

Vlorë, Finalizohet me sukses, Operacioni Policor, ''Mashtrimi i Fundit'' d.p.p.v

Mashtronte e merrte shuma parash në këmbim të siguruarit një vend pune.

Kapet shtetësja e shpallur në kërkim.

Në kuadër të masave të marra nga policia për vënien para përgjegjshmërisë si edhe kapjen dhe ndalimin e shtetasve të cilët rezultojnë me preçedentë penal, po ashtu edhe për shtetasit e shpallur në kërkim policor, Specialistët e Sektorit të Krimit Ekonomik dhe Financiar në Drejtorinë e Policisë Vlorë pas një hetimi të gjatë policor me metoda speciale kanë arritur të bëjnë të mundur kapjen dhe ndalimin e shtetases së shpallur në kërkim :

- B.K 51 vjeçe, banuese në Vlorë.

Kjo shtetase ka qënë e dyshuar për veprën penale ''Mashtrimi, më shumë se një herë dhe me pasoja të rënda'', parashikuar nga neni 143/2/3 i Kodit Penal, për të cilën ka marrë edhe masën e sigurisë ''Arrest në burg'', prej Gjykatës së rrethit Gjyqësor Vlorë, me numër Vendimi Penal 258 datë 28.07.2015.

Nga hetimet e mëtejshme që janë kryer prej Specialistëve të Krimit Ekonomik dhe Financiar shtetësja B.K, ka rezultuar se gjatë periudhës kohore, dhjetor 2016 dhe maj 2017 ka mashtruar rreth 15 shtetas duke i'u marrë një shumë të konsiderueshme parash, në total 40.000 euro, me premtimin se do t'iu siguronte një vend pune në institucione shtetërore edhe në kompani private.

Policia ka bërë të mundur menjëherë ndalimin e saj, si edhe vazhdon kryerjen e hetimeve për vënien përpara ligjshmërisë të gjithë shtetasit të cilët rezultojnë së mashtrojnë duke marrë shuma parash në këmbim të pozicioneve të ndryshme pune.

Arkiva

Korrik 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5