Policia e Shtetit gjatë 24 orëve të fundit 01 Gusht 2017

Përmbledhje e rezultateve të arritura të punës të Strukturave të Policisë gjatë 24- orëve. Stema Policia
Policia e Shtetit në të gjithë vendin vijon zbatimin e masave të përcaktuara në Planin e masave, për “Rritjen e parametrave të sigurisë”, mbajtjen nën kontroll të situatës kriminale, kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe atyre që qarkullojnë me armë, goditjen e trafikut të lëndëve narkotike e trafìqeve të paligjshme, parandalimin e aksidenteve rrugore”.
Në këtë kontekst, gjatë 24 –orëve në të gjithë vendin kanë funksionuar pika kontrolli dhe të lëvizshme, ku është bërë e mundur kapja dhe arrestimi i 27 personave.
Nga Policia Rrugore në të gjithë vendin duke përdorur Dragerat dhe Radarët janë arrestuar në flagrancë për drejtim mjeti në gjendje të dehur, pa leje drejtimi dhe drejtim i parregullt: 8 drejtues mjetesh.
Nga kontrollet e ushtruara nga ana e strukturave të Drejtorive Vendore janë kapur 5 persona për Narkotikët dhe Krimin Ekonomik e Financiar.
7 persona në kërkim.
5 persona për Krime ndaj personit.
2 persona për veprën penale “Vjedhja”.
Janë sekuestruar rreth 30 kg lëndë e dyshuar Cannabis Sativa si dhe 914 bimë narkotike e llojit Cannabis Sativa.
Po gjatë kontrolleve janë shoqëruar për verifìkim 46 persona.
Gjatë 24- orëve të fundit janë finalizuar operacionet e mëposhtme, konkretisht:

1-Vlorë
Finalizohet me sukses, Operacioni Policor, ''Mashtrimi i Fundit''.
Mashtronte e merrte shuma parash në këmbim të siguruarit një vend pune.
Kapet shtetësja e shpallur në kërkim.
Në kuadër të masave të marra nga policia për vënien para përgjegjshmërisë si edhe kapjen dhe ndalimin e shtetasve të cilët rezultojnë me preçedentë penal, po ashtu edhe për shtetasit e shpallur në kërkim policor, Specialistët e Sektorit të Krimit Ekonomik dhe Financiar në Drejtorinë e Policisë Vlorë pas një hetimi të gjatë policor me metoda speciale kanë arritur të bëjnë të mundur kapjen dhe ndalimin e shtetases së shpallur në kërkim.

2-Kavajë.
Finalizohet me sukses operacioni policor i koduar " Polici i Rremë ".
Arrestohen 2 shtetas.
Sekuestrohen celularë dhe dokument i rremë policie.
Më datë 01.08.2017 shërbimet e policisë Kavajë, në sajë të informacioneve të marra në rrugë operative kanë bërë të mundur arrestimin e shtetasve :
F.A, 30 vjeç, i dënuar më parë për vjedhje banues në Kavajë.
E.B, 26 vjeç, banues në Kavajë.Arrestimi i këtyre shtetasve u bë i mundur pasi më datë 30.07.2017, këta shtetas janë identifikuar tek "Mali i Robit" në Golem, si punonjës policie tek shtetasit E.Gj., 17 vjeç dhe E. H., 17 vjeç, të cilëve ju kanë marrë çantat e krahut dhe 3 telefona celularë

3-Shkodër
Vijon operacioni antikanabis në të gjithë territorin e Qarkut Shkodër për të parandaluar, evidentuar dhe goditur kultivimin e bimëve narkotike.
Operacioni nga toka dhe ajri, si dhe mbi bazën e informacioneve policore, asgjësohen 680 bimë Cannabis Sativa.
Shpallet në kërkim dy shtetas si autorë të dyshuar për kultivim.

Arkiva

Janar 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...