Shkodër, Vijon operacioni antikanabis në të gjithë territorin e Qarkut Shkodër për të parandaluar, evidentuar dhe goditur kultivimin e bimëve narkotike.

Shkodër, Vijon operacioni antikanabis në të gjithë territorin e Qarkut Shkodër për të parandaluar, evidentuar dhe goditur kultivimin e bimëve narkotike.  01shkoder

Operacioni nga toka dhe ajri, si dhe mbi bazën e informacioneve policore, asgjësohen 680 bimë Cannabis Sativa.

Shpallet në kërkim dy shtetas si autorë të dyshuar për kultivim.

Më datë 31.07.2017, nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Shkodër ne bazë te informacioneve policore në fshatin Plan  Njësia Administrative Pult, Bashkia Shkodër në vendin e quajtur “Poshtë Qafës Boshit”, gjatë kontrollit të territorit, u gjetën të kultivuara dhe asgjësuan me anë te djegies gjithsejt 680 bimë narkotike të llojit Canabis Sativa.

Per këtë rast u bë shpallja ne kërkim dhe po punohet për kapjen e shtetasve:
 
N. Gj, 25 vjeç, banues në lagjen Mark Lula Shkodër

M. Gj, 41 vjeç, banues në Grudë e Re Shkodër,

Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër, për vepren penale "Kultivimi i bimëve narkotike" parashikuar nga neni 284 i Kodit Penal.

01shkoder1

01shkoder2

01shkoder3

Arkiva

Janar 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...