Policia e Shtetit gjatë 24 orëve të fundit 03 Gusht 2017.

Përmbledhje e rezultateve të arritura të punës të Strukturave të Policisë gjatë 24- orëve.Stema Policia

Policia e Shtetit në të gjithë vendin vijon zbatimin e masave të përcaktuara në Planin e masave, për “Rritjen e parametrave të sigurisë”, mbajtjen nën kontroll të situatës kriminale, kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe atyre që qarkullojnë me armë, goditjen e trafikut të lëndëve narkotike e trafìqeve të paligjshme, parandalimin e aksidenteve rrugore”.

Në këtë kontekst, gjatë 24 –orëve në të gjithë vendin kanë funksionuar pika kontrolli dhe të lëvizshme, ku është bërë e mundur kapja dhe arrestimi i 31 personave.

Nga Policia Rrugore në të gjithë vendin duke përdorur Dragerat dhe Radarët janë arrestuar në flagrancë për drejtim mjeti në gjendje të dehur, pa leje drejtimi dhe drejtim i parregullt: 11 drejtues mjetesh.

Nga kontrollet e ushtruara nga ana e strukturave të Drejtorive Vendore janë kapur 3 persona për Narkotikët.

2 persona në kërkim.

10 persona për veprat penale “Vjedhja”, Dhunë në familje, OSHEE si dhe Ndërtim pa leje.

2 person për veprën penale "Plagosje".

1 person për veprën penale "Mitëdhënie".

1 person për veprën penale "Shpërdorim detyre".

1 person për veprën penale "Pushtimi i tokës".

Janë sekuestruar rreth 1 kg lëndë e dyshuar Cannabis Sativa, 108 bimë narkotike e llojit Cannabis Sativa, 3 arme zjarri, 2 krehera si dhe 39 fisheke.

Po gjatë kontrolleve janë shoqëruar për verifìkim 71 persona.

Arkiva

Korrik 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5