Tiranë, arrestohet 46- vjeçari për "Shkatërrim me zjarr të pyjeve dhe mjedisit pyjor.

Tiranëdrejtoria-e-policise-tirane

Informacion.

Arrestohet 46- vjeçari për "Shkatërrim me zjarr të pyjeve dhe mjedisit pyjor.

Më datë 04.08.2017, shërbimet e policisë të Komisariatit Numër 1, kanë bërë të mundur arrestimin e shtetasit :

V.U 46 vjeç, banues në fshatin Shën Koll.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi, më datë 03.08.2017, rreth orës 20:00 i ka vendosur zjarrin, masivit pyjor në fshatin Shën Koll, Njësia Administrative Baldushk, ku për pasojë janë djegur rreth 2 dylym sipërfaqe pyll.

Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, në ngarkim të shtetasit të mësipërm për veprën penale " Shkatërrim me zjarr i pyjeve dhe i mjedisit pyjor", parashikuar nga neni 206/a i Kodit Penal.

Arkiva

Gusht 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...