Vlorë, vijon kontrolli i territorit për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e kultivimit të bimëvë narkotike.

Vlorëvlore f 1

Vijon kontrolli i territorit për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e kultivimit të bimëvë narkotike.

Asgjësohen 127 bimë narkotike, Cannabis Sattiva.

Arrestohet në flagrancë një shtetas.

Në vijim të zbatimit të planeve të masave për kontrollin e territorit me qëllim parandalimin, evidentimin si edhe goditjen e rasteve të kultivimit të bimëvë narkotike Cannabis Sattiva, policia ka vijuar kontrollet edhe në fshatin Rexhepaj.

Strukturat e Policisë të Komisariatit Vlorë, më datë 03.08.2017, gjatë kontrollit të territorit që kanë ushtruar në fshatin Rexhepaj, Selenicë, në vendin e quajtur ''Korija e madhe'', kanë konstatuar të kultivura 2 parcela me bimë narkotike Cannabis Sattiva, me rreth 127 bimë.

Nga verifikimet dhe hetimet e kryera nga specialistët e hetimit të narkotikëve , kanë arrestuar në flagrancë si posedues të kultivimit të këtyre bimëve narkotike shtetasin :

R.M 42 vjeç, banues në fshatin Rexhepaj, Selenicë.

Pas komunikimit që është bërë me Prokurorin, këto bimë janë asgjësuar me anë të shkuljes dhe djegjes.

Materialet janë referuar në Prokurori ndaj tij për veprën penale '' Kultivim i bimëve narkotike'' , parashikuar nga neni 284 i Kodit Penal.

vlore f 1

vlore f 2

vlore b

vlore c

vlore d

Arkiva

Korrik 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5