Elbasan, arrestohet në flagrancë 1 shtetas për veprën penale "Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit" .

Specialistët për Krimet, në Komisariatin e Policisë Elbasan bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit:elb 2

XH.D38 vjeç banues në Elbasan.

Arrestimi i tij, u bë pasi gjatë kontrollit personal të ushtruar në Lagjen “Dyli Haxhire”, në xhep i është gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale:

Një pako e mbështjellë me natriban brënda në të cilën ndodhej një sasi prej 33.5 gr lëndë eksplozive e dyshuar me atë të llojit TNT (Tritol) e montuar së bashku me një kapsolle detonatore me gjatësi 2.9 cm si dhe një copë fitili zjarrpërcjellës.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan për veprime të mëtejshme për veprën penale "Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit" parashikuar nga neni 278 i Kodit Penal.

 

 

elb 2

elb 4

elb 3

elb 1

 

 

Arkiva

Maj 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3