Gjirokastër, kapet dhe ndalohet një shtetas i shpallur në kërkim për veprën penale "Vjedhje".

Gjirokastër4gjirokaster1

Kapet dhe ndalohet një shtetas i shpallur në kërkim për veprën penale "Vjedhje".

Nga specialistët e seksionit të Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Gjirokastër u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit të shpallur në kërkim:

E.D 33 vjeç, banues në Berat, pasi:

Në datë 16.07.2017 shtetasi i mësipërm ka vjedhur një sasi lekësh dhe një laptop në banesën e shtetases M.B, banuese në Gjirokastër.

Nga kontrolli personal i shtetasit të mësipërm u gjetën dhe sekuestruan dy mjete prerëse (thika).

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprime të mëtejshme.

Arkiva

Gusht 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...