Vlorë, arrestohet një nga autorët e zjarrvënies së qëllimshme në Karaburun.

Vlorëvlore 2 1

Arrestohet një nga autorët e zjarrvënies së qëllimshme në Karaburun.

Në kuadër të masave që policia ka marrë nisur nga ngjarjet e ditëve të fundit ku sipërfaqe të mëdha toke dhe pyje janë përfshirë nga flakët, të ndikuar nga kushtet klimaterike por edhe nga shtetas të ndryshëm të cilët shkaktojnë zjarrvënie të qëllimshme, policia ka arritur të vërë para përgjegjësisë një nga autorët, shkakëtarë të zjarrvënies në Karaburun.

Policia ka arrestuar në flagrancë shtetasin:

A.A 37 vjeç, banues në Dukat,Vlorë.

Policia ka bërë arrestimin e tij në flagrancë pasi më datë 03.08.2017, në Karaburun, ka vendosur zjarrëvenie në mënyrë të qëllimshme një sipërfaqe toke prej 7 dynym shkurre.

Nga hetimi paraprak i policisë rezulton se ky shtetas është çoban, dhe ka qënë duke kullotur bagëtitë në këtë pjesë të territori të Ishullit të Sazanit.

Materialet i janë referuar Prokurorisë për veprën penale "Shkatërrim i pronës me zjarr", parashikuar nga neni 151 i Kodit Penal.

 

vlore 2 1

vlore 2 2

vlore 2 3

vlore 2 4

Arkiva

Korrik 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5