Policia e Shtetit gjatë 24 orëve të fundit 04 Gusht 2017.

Përmbledhje e rezultateve të arritura të punës të Strukturave të Policisë gjatë 24- orëve.Stema Policia

Policia e Shtetit në të gjithë vendin vijon zbatimin e masave të përcaktuara në Planin e masave, për “Rritjen e parametrave të sigurisë”, mbajtjen nën kontroll të situatës kriminale, kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe atyre që qarkullojnë me armë, goditjen e trafikut të lëndëve narkotike e trafìqeve të paligjshme, parandalimin e aksidenteve rrugore”.

Në këtë kontekst, gjatë 24 –orëve në të gjithë vendin kanë funksionuar pika kontrolli dhe të lëvizshme, ku është bërë e mundur kapja dhe arrestimi i 21 personave.

Nga Policia Rrugore në të gjithë vendin duke përdorur Dragerat dhe Radarët janë arrestuar në flagrancë për drejtim mjeti në gjendje të dehur, pa leje drejtimi dhe drejtim i parregullt: 6 drejtues mjetesh.

Nga kontrollet e ushtruara nga ana e strukturave të Drejtorive Vendore janë kapur 3 persona për Narkotikët dhe Krimin Ekonomik e Financiar.

1 person në kërkim.

8 persona për veprat penale Vjedhja, Ndërtim pa leje, Kundërshtim punonjësi të Policisë.

2 persona për veprën penale "Shkatërrim me zjarr i pyjeve dhe i mjedisit pyjor".

1 person për veprën penale "Marrëdhënie seksuale ose homoseksuale me persona të pazotë për t'u mbrojtur".

Janë sekuestruar 379 bimë, 1 armë zjarri, 2 armë të ftohta (thikë), 3 krehëra, 2633 fishekë, 33.5 gr tritol, 1 kapsollë detonatore si dhe fitil zjarrpërcjellës.

Po gjatë kontrolleve janë shoqëruar për verifìkim 74 persona

Arkiva

Korrik 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5