Këlcyrë, Përmet, finalizohet operacioni antidrogë i koduar "LIMARI".

Këlcyrë, Përmet.limari 1

Operacion antidrogë i koduar "LIMARI".

Sekuestrohen 107 kg lëndë e dyshuar narkotike Cannabis Sattiva.

Shpallen në kërkim policor dy persona.

Procedohet në gjendje të lirë kryeplaku i fshatit.

Në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike, gjithashtu dhe në vijim të kontrollit të territorit, si dhe mbi bazë të informacioneve të marra në rrugë policore, shërbimet e Komisariatit të Policisë Përmet në bashkëpunim me specialistët e seksionit të Hetimit të Narkotikëve në D.V.P. Gjirokastër zhvilluan operacionin antidrogë "LIMARI".

Si rezultat i operacionit, në vendin e quajtur "Ferra e Kuqe", në një ambjent të hapur, në afërsi të fshatit Limar, Këlcyrë, nga shërbimet e policisë u gjetën disa thasë, brenda të cilëve kishte lëndë të dyshuar narkotike Cannabis Sattiva.

Pesha totale e lëndës ishte 107 kg, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin:

P.K, 35 vjeç, (kryeplak i fshatit Limar), për veprat penale "Shpërdorim i detyrës" dhe "Moskallëzim i krimit".

Gjithashtu janë shpallur në kërkim dy persona, për arsye hetime sjepen të dhëna.

Po punohet për dokumentimin e plotë të kësaj ngjarje.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Përmet për veprime të mëtejshme.

 

limari 1

limari 2

limari 3

limari 4

limari 5

Arkiva

Korrik 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5