Shkodër, finalizohet operacioni i koduar "Nicaj"

Shkodërnicaj 1

Operacion i koduar "Nicaj"

Sekuestrohen armë zjarri, lëndë eksplozive, kapsolla detonatore e municione luftarake.

Sekuestrohet edhe një sasi lënde narkotike Cannabis Sativa.

Arrestohet në flagrancë poseduesi i tyre.

Në bazë të informacioneve policore të marra në rrugë operative nga Specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjëshme, se një shtetas në fshatin Nicaj dispononte armë zjarri, lëndë eksplozive, municione luftararake, dhe drogë, kanë organizuar punën dhe në bashkëpunim me shërbimet e Komisariatit të Policisë Shkodër kanë zhvilluar operacionin e koduar "Nicaj".

Si rezultat i operacionit u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit:

V.L, 41 vjeç, banues në fshatin Nicaj, Njësia Administrative Shosh, Shkodër, pasi:

Gjatë kontrollit të ushtruar nga ana e shërbimeve të policisë në banesën e këtij shtetasi janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale:

5 kilogramë e 258 gramë lëndë e dyshuar narkotike Cannabis Sattiva e futur në një thes,

600 gramë lëndë e dyshuar eksplozive.

3 fitila zjarrpërcjellës.

3 kapsolla detonatore.

1 granatë dore me gjithë ndezës.

1 armë zjarri pushkë

10 fishekë të kalibrit 7.62 mm.

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër për veprat penale të “Prodhimit e shitjes së narkotikëve” “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit" parashikuar nga nenet 283 dhe 278 të Kodit Penal.

nicaj 1

nicaj 2

nicaj 3 1

nicaj 4

nicaj 5 1

 

 

Arkiva

Korrik 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5