Lushnje. Policia parandalon një ngjarje të rëndë brenda familjes.

Lushnjelushnje 7.08

Policia parandalon një ngjarje të rëndë brenda familjes.

Ushtroi dhunë fizike e psikologjike si edhe kanosi me thikë djalin e tij, arrestohet në flagrancë nga policia.

Gjithashtu sekuestrohet dhe një armë zjarri tip pistoletë.

Më datën 06.08.2017, gjatë natës, njoftohemi se në lagjen "Karbunarë e Madhe" Lushnje, ka një konflikt në familje.

Menjëherë në vendngjarje shkojnë shërbimet e policisë të cilët bëjnë të mundur shuarjen e konfliktit dhe parandalimin e një ngjarje të rëndë kriminale.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnje, arrestuan në flagrancë shtetasin:

-Dervish Mezini, 74 vjeç, banues në lagjen “Karbunarë e Madhe” Lushnje.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në lagjen "Karbunarë e Madhe" në banesë, ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike dhe ka kanosur me një mjet prerës (thikë), djalin e tij, shtetasin A.M, 45 vjeç.

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesë iu gjet dhe iu sekuestrua në cilësinë e provës materiale një armë zjarri tip pistoletë model 54, të cilën e mbante pa leje.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprat penale "Dhunë në familje" dhe "Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve dhe municioneve luftarake" parashikuar nga Nenet 130/a/4 dhe 278 të Kodit Penal.

lushnje 7.08

Arkiva

Korrik 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5