Kapshticë, Policia Kufitare godet një tjetër tentativë të "Trafikut ndërkombëtar të lëndëve narkotike".

Kapshticëkapshtice 8.08 1

Policia Kufitare godet një tjetër tentativë të "Trafikut ndërkombëtar të lëndëve narkotike".

Sekuestrohen 20.8 gr lëndë e dyshuar si narkotike Kokainë.

Arrestohet në flagrancë transportuesi.

Më datë 07.08.2017, nga shërbimet e Policisë Kufitare në Kapshticë, u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit :

Dh.K 56 vjeç, banues në Tiranë.

Arrestimi i tij u bë pasi, gjatë kontrollit të detajuar që shërbimet e Policisë Kufitare kanë ushtruar në mjetin tip “Mercedes-Benz” me të cilin ky shtetas u paraqit në dalje të Republikës së Shqipërisë, iu gjetën e sekuestruan në cilësinë e provës materiale :

20.8 gram lëndë narkotike e dyshuar Kokainë.

Veprimet proceduriale të rastit u kryhen nga Specialistët e Seksionit për Narkotikët në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë.

Materialet i kaluan Prokurorisë për Krimet e Rënda në Tiranë për veprën penale : “Trafikimi i narkotikëve, mbetur në tentativë” parashikuar nga nenet 283/a e 22 të Kodit Penal.

 

kapshtice 8.08 1

kapshtice 8.08 2

Arkiva

Korrik 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5