Gjirokastër, ndalohet një shtetas për veprën penale "Shkatërrim i pronës me zjarr"

Gjirokastër.Gjirokaster 1

Ndalohet një shtetas për veprën penale "Shkatërrim i pronës me zjarr".

Nga specialistët e seksionit për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Gjirokastër u bë ndalimi i shtetasit:

E.I, 27 vjeç, banues në fshatin Humelicë, Gjirokastër.

Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi:

Në datë 08.08.2017 dyshohet se ka vendosur zjarr në tokën e tij, në vendin e quajtur "LUFAT", në fshatin Humelicë, por s’ka mundur ta kontrolloj dot zjarrin dhe si pasojë është djegur një sipërfaqe prej gjashtë dynym me shkurre.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprime të mëtejshme.

 

Gjirokaster 1

Gjirokaster 2

Gjirokaster 3

Arkiva

Korrik 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5