Goditet një tjetër rast i trafikut ndërkombëtar të lëndëve narkotike 10 Gusht 2017

Goditet një tjetër rast i trafikut ndërkombëtar të lëndëve narkotike.gdf 1 1

Sekuestrohen në portin e Barit nga Guardia di Finanza e portit te Barit 922,9 gr, vaj hashashi dhe 10.114,2 gr marijuanë.

Lënda narkotike  transportohej nga shtetasi Italian, G.M, 50 vjeç,  e fshehur në bagazhin e një automjeti me targa italiane.

Falë një analize risku të ndarë bashkërisht dhe një shkëmbimi intensiv informacionesh me Guardia di Finanza, Policinë e Kufirit Durrës  dhe Policinë Kriminale Italiane në Shqiperi  u bë e mundur të ndalohet në Bari, Itali.

Po punohet për zbardhjen e plotë të  këtij rasti të trafikimit të lëndëve narkotike, ku ka një shkëmbim intensiv të informacioneve mes Policisë Kufitare të Durrësit,  Guardia Di Finanzës së Barit dhe Policisë Kriminale Italiane në Shqipëri.

Për shkak të sekretit hetimor rezervohen të dhëna të tjera.

 

 

 

gdf 1 1

gdf 1 2

 

 

Arkiva

Maj 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3