Vlorë, I vendos zjarrin në mënyrë të qëllimshme një automjeti, arrestohet në flagrancë nga policia.

Vlorë, I vendos zjarrin në mënyrë të qëllimshme një automjeti, arrestohet në flagrancë nga policia.tirane

Më datë 02.09.2017, rreth orës 09:00, në Sallën Operative të D.V.P.Vlorë ka ardhur një telefonatë se në lagjen ''24 Maji'', gjendet një automjet i djegur.

Policia ka shkuar menjëherë në vendngjarje dhe nga verifikimi paraprak ka konstatuar të djegur pjesërisht një automjet tip Iveko, në pronësi të shtetases E.S.

Automjeti ka qënë i parkuar brenda një pike grumbullimi të mbetjeve të riciklueshme, dhe ka qënë në përdorim nga punonjësit e kësaj firme.

Lidhur me këtë rast policia nisi hetimin intensivisht për vënien përpara përgjegjësisë,  shkakëtarin e zjarrvënies së qëllimshme të automjetit.

Në përfundim të hetimit Policia ka arrestuar në flagrancë shtetasin:

R.Z, 24 vjeç, banues në Vlorë.

Policia ka referuar materialet në Prokurori në ngarkim të shtetasit të lartëpërmendur për veprën penale ''Shkatërrimi i pronës me zjarr', parashikauar nga neni 151 i Kodit Penal.

Arkiva

Qershor 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1