Dibër, Vijon zbatimi i planit të masave për "Parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë në drejtim të ndërtimeve pa leje"

Dibër, Vijon zbatimi i planit të masave për "Parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë në drejtim të ndërtimeve pa leje"Drejtoria e Policise Diber

Procedohen penalisht 3 shtetas për veprën penale "Ndërtim i paligjshëm".


Në kuadër të zbatimit të planit të masave për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë lidhur me rastet e ndërtimeve  pa leje,  shërbimet e Komisariatit të Policisë Dibër kanë ushtruar kontrolle për këtë qëllim, ku dhe ka filluar procedimi penal në gjendje të lirë ndaj shtetasve :

B.K, 55 vjeç, banues në Dibër, pasi në lagjen "Treg", Peshkopi, ka ndërtuar një objekt pa leje përkatëse.

F.S, 54 vjeç, banues në Dibër, pasi në lagjen "Treg", Peshkopi, ka ndërtuar një objekt  pa leje përkatëse.

A.H, 47 vjeç, banues në Dibër, pasi në lagjen "Kamen", Peshkopi, ka ndërtuar një objekt  pa leje përkatëse.

Materialet hetimore i kaluan  Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Dibër për veprën penale “Ndërtimi i paligjshëm” parashikuar nga neni 199/a i Kodit Penal.

Arkiva

Qershor 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1