Shkodër, Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim.

Shkodër, Vijon puna  për kapjen e personave të shpallur  në kërkim.5shkoderm

Kapet dhe ndalohet një shtetas në kërkim ndërkombëtar.

Me datë 06.09.2017 nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Shkodër në bashkëpunim me Forcën e Posaçme Operacionale dhe Specialistët e Zyrës së Interpol Tirana,  në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit në kërkim ndërkombëtar:

E.C, 42 vjeç, banues në Koplik, Malësi e Madhe.

Ndaj këtij shtetasi  Gjykata e Leçes/ Itali ka lëshuar urdhërin e arrestit ndërkombëtar me nr. 1379 datë 11.04.2017 për veprën penale "Vjedhje me dhunë e kryer në bashkëpunim" parashikuar nga nenet 81, 56 dhe 629 të Kodit Penal Italian.

Në shtetin Italian personi i lartpërmendur njihet si anetar i grupeve të rrezikshme të krimit të organizuar si dhe është i dënuar mëparë po në këtë shtet.

Sa mësipër ndalimi i tij u bë me qellim ektradimin drejt Italisë.

Materialet do ti kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprime të mëtejshme.

Arkiva

Qershor 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1