Ksamil, Arrestohen në flagrancë nga policia pasi vodhën karburant, nga një kamion-autobot me naftë.

Ksamil, Arrestohen në flagrancë nga policia pasi vodhën karburant, nga një kamion-autobot me naftë. d.p.p.v

Më datë 08.09.2017, nga Specilaistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Sarandë u bë kapja dhe  arrestimi në flagrancë i shtetasve:

E.C 31 vjeç, banues në Tiranë.

A.T, 45 vjeç, banues në Tiranë.

Të dy këta shtetas, me mjetin e tyre tip ''Skoda'', në vendin e quajtur ''Katër Valltarët'',  në Ksamil kanë marrë (vjedhur), rreth 100 litra karburant nga një automjet autobot  karburanti.

Shtetasit e lartëpërmendur gjithashtu  rezultojnë të shpallur në kërkim nga Komisariati Nr.6 në Tiranë për veprën  penale të vjedhjes.

Materialet u referuan në Prokurori në ngarkim të tyre për veprën penale '' Vjedhja'', parashikuar nga neni 134/2 i Kodit Penal.

Arkiva

Nentor 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...