Shijak, Qëllon në ajër me armë zjarri.

Shijak, Qëllon në ajër me armë zjarri. 09ARME

Gjatë kontrollit në banesë sekuestrohen një armë zjarri automatik dhe 3480 fishekë model 56.

Arrestohet në flagrancë autori.

Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Shijak arrestuan në flagrancë shtetasin:

• Y. D, 43 vjeç, banues në fshatin Karpën, Maminas.

Më datë 08.09.2017, rreth orës 21:30, në fshatin Karpën, ka qëlluar në ajër me armë zjarri.

Gjatë kontrollit në banesën i'u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale:

• një armë zjarri automatik model 56 dhe

• 3 480 fishekë model 56.

Materialet I kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprat penale" Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake" dhe " Prishja e qetësisë publike" parashikuar në nenet 278/3 dhe 274 të Kodit Penal.

09ARME1

09ARME2

09ARME3

Arkiva

Qershor 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1