Policia e Tiranës Plan Masash për rritjen e parametrave të sigurisë.

Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë. (per video kliko mbi link) Sequence 01.00 00 53 13.Still001

Policia e Tiranës Plan Masash për rritjen e parametrave të sigurisë.

Kontrolle të befasishme në të gjithë territorin e qarkut Tiranë.

Kontrollet nga Forca e Operacioneve speciale dhe Shqiponjat në D.V.P.Tiranë.

Kontrolle për evidentimin dhe kapjen e personave që qarkullojnë me armë zjarri, të atyre me makina të blinduara, të personave të shpallur në kërkim, të personave me precedent kriminal etj.

Gjatë kontrolleve të ushtruara janë shoqëruar në ambjentet e Policisë Tiranë, 23 shtetas për verifikim.

Janë kontrolluar dhjetra makina luksoze.

Është sekuestruar një pistoletë neutralizuese.

Janë shoqëruar në pikë bllokimi disa automjete për verifikim të mëtejshëm të numrit të shasisë.

Kontrollet do të vijonë në orë të ndryshme.

Duke filluar nga data 11 shtator këto kontrolle do të shtrihen edhe në afërsi të shkollave.

Sequence 01.00 01 03 22.Still002

Sequence 01.00 01 11 07.Still003

Sequence 01.00 01 18 04.Still004

Arkiva

Qershor 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1