Ksamil -Sarandë, Policia Kufitare Sarandë u vjen në ndihmë dy shtetasve të huaj në Pema e thatë në Ksamil.

Ksamil -Sarandë, Policia Kufitare Sarandë u vjen në ndihmë dy shtetasve të huaj në Pema e thatë në Ksamil. 10ksamil

Policia Kufitare eshte njoftuar nga shërbimi i radarit Ksamil, se shtetasi G.B, 32 vjeç, banues në Francë kërkon ndihmë pasi mjeti argëtues tip motor uji nuk i ndizej dhe kishte mbetur në det bashkë perballë bregut të Vivarit.

Shtetasit e huaj po lundronin me nje "Jet ski" e cila ka pësuar difekt dhe nuk ndizej.

Në vënd shkoi Patrulla e Policise Kufitare me mjetin lundrues të Policise ku konstatuan se në mjet ishte edhe shtetsja Sh.A, 22 vjeçe.

Policia Kufitare shoqeroi të dy shtetasit të cilët ishin në gjendje të mirë shendetësore.

Nga ana e patrullës u tërhoq mjeti në bregun e detit.

10ksamil1

Arkiva

Qershor 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1