Shkodër, Policia kufitare godet një tjetër rast të “Trafikut ndërkombëtar të lëndëve narkotike”

Shkodër, Policia kufitare godet një tjetër rast të “Trafikut ndërkombëtar të lëndëve narkotike”11SHKODER

Sekuestrohet rreth 1 kg lëndë e dyshuar si narkotike “Cannabis Sativa”

Arrestohet në flagrancë një shtetatas

Në vijim të punës për goditjen e trafikimit të lëndëve narkotike nga shërbimet e Policisë Kufitare në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative me datë 10.09.2017 u godit një tjetër rast i tentativës për trafikim të lëndëve narkotike ku u arrestua në flagrancë shtetasi:

I.M , 25 vjeç , banues në fshatin Krutje, Lushnje

Arrestimi i tij u bë pasi nga patrulla e  kufirit të SPKM Shkodër në vendin e quajtur Shtuf, Njësia Administrative Ana e Malit, Shkodër, është konstatuar duke lëvizur në rrugën e fshatit Shtuf në drejtim të kufirit me Malin e Zi, ku është bërë  ndalimi dhe kapja e shtetasi tI.M, ku pas kontrollit të bërë në çantën që posedonte u gjet dhe u sekuestrua në cilësinë e provës materiale një pako e mbeshtjellë me letër natriban, brenda të cilës kishte lëndë të dyshuar “Cannabis Sativa “ e cila pas peshimit rezultoi rreth 1 kg.

Materialet proceduriale iu referuan për veprime të mëtejshme Prokurorisë së Krimeve të Rënda Tiranë për veprën penale “Trafikim i lëndëve narkotike, mbetur në tentativë” parashikuar nga neni 283/a 22 i Kodit Penal.

11SHKODER1

Arkiva

Qershor 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1