Shijak, Ka shpërthyer një sasi e vogël lënde plasëse.

Shijak. Më datë 10.09.2017, rreth  orës 22:30, në lagjen" Petrit Llaftiu " Shijak , në shkallët e jashtme të klinikës dentare në pronësi të shtetasit A.L. 33 vjeç kanë vendosur dhe ka shpërthyer një sasi e vogël lënde plasëse.Policia-durres

Për pasojë janë thyer vetëm xhamat e derës hyrëse të klinikës dentare.

Menjëherë është ngritur grupi hetimor, të cilët po punojnë për identifikimin dhe kapjen e autorit.

Materialet I kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprën penale" Shkatërrimi I pronës me eksploziv" parashikuar në nenin 152  të  Kodit Penal.

Arkiva

Nentor 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...