Fier, Fsheh të ardhurat duke mashtruar dhe duke kryer korrupsion pasiv, ndalohet nga policia e Fierit agjenti i një kompanie sigurimi.

Fier, Fsheh të ardhurat duke mashtruar dhe duke kryer korrupsion pasiv, ndalohet nga policia e Fierit agjenti i një kompanie sigurimi. d.p.fier

Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë ndaluan shtetasin:

-A.H, 35 vjeç, banues në rrugën “Myslym Keta” Tiranë.

Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi duke qënë me detyrë agjent i një  kompanie sigurimi në Tiranë, ka lëshuar siguracionin për mjetin tip Volkswagen dhe nuk ka bërë deklarimin duke mos e hedhur në sistem.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale "Mashtrimi", "Korrupsioni pasiv në sektorin privat" dhe "Fshehja e të ardhurave" parashikuar nga Nenet 143, 164/b dhe 180 të Kodit Penal.

Arkiva

Nentor 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...