Policia e Shtetit gjatë 24 orëve të fundit 12 shtator 2017

Policia e Shtetit gjatë 24 orëve të fundit 12 shtator 2017 Stema Policia

Përmbledhje e rezultateve të arritura të punës të Strukturave të Policisë gjatë 24- orëve.

Policia e Shtetit në të gjithë vendin vijon zbatimin e masave të përcaktuara në Planin e masave, për “Rritjen e parametrave të sigurisë”, mbajtjen nën kontroll të situatës kriminale, kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe atyre që qarkullojnë me armë, goditjen e trafikut të lëndëve narkotike e trafìqeve të paligjshme, parandalimin e aksidenteve rrugore”.

Në këtë kontekst, gjatë 24 –orëve në të gjithë vendin kanë funksionuar pika kontrolli dhe të lëvizshme, ku është bërë e mundur kapja dhe arrestimi i 29 personave.

Nga Policia Rrugore në të gjithë vendin duke përdorur Dragerat dhe Radarët janë arrestuar në flagrancë për drejtim mjeti në gjendje të dehur, pa leje drejtimi dhe drejtim i parregullt: 5 drejtues mjetesh.

Nga kontrollet e ushtruara nga ana e strukturave të Drejtorive Vendore janë kapur 8 persona për Narkotikët dhe 1 person për Krimin Ekonomik dhe Financiar.

2 persona në kërkim.

1 person për veprën penale “Trafikim i veprave të artit dhe kulturës”

1 person për veprën penale “Dhunë në familje”

1 person për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufirit”

1 person për veprën penale “Shkaktimi i vetvrasjes”

2 persona për veprën penale “Përndjekja”

1 person për veprën penale “Mashtrimi”

1 person për veprën penale “Ngacmimi seksual”

1 person për veprën penale “Goditje për shkak të detyrës”

2 person për veprën penale “Plagosja”

2 persona OSHEE

Janë sekuestruar rreth 5 kg lëndë e dyshuar Cannabis Sativa ,

1 levë hekuri, 1 pistoletë eletrike,

Po gjatë kontrolleve janë shoqëruar për verifìkim 89 persona.

Arkiva

Qershor 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1