Shkodër, Tenton të kaloj shtetas të huaj jashtë kufijve të Shqipërisë. Arrestohet në flagrancë një shtetas nga Policia.

Shkodër, Tenton të kaloj shtetas të huaj jashtë kufijve të Shqipërisë. Arrestohet në flagrancë një shtetas nga Policia. 5shkoderm

Më datë 12.09.2017 nga Seksioni Kundër Trafiqeve të Paligjshme në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative u arrestua në flagrancë shtetasi:

J.Ç , 25 vjeç, banues në lagjen “Vasil Shanto” Shkodër.

Arrestimi i shtetasit J.Ç u bë pasi në qytet Koplik, Malësi e Madhe, u kap në flagrancë duke transportuar me automjetin e tij tip Ford ,5 shtetas të huaj  Palestinez, Algjerian dhe Maroken, në drejtim të Malit të Zi

Nga veprimet hetimore të kryera, rezulton se shtetasit e huaj kishin si destinacion vendet e BE.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprën penale "Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve" parashikuar nga neni 289 i Kodit Penal.

Arkiva

Qershor 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1