Dibër, Ushtron dhunë psikologjike dhe fizike ndaj bashkëshortes, dhe fëmijëve të mitur, arrestohet në flagrancë nga Policia.

Dibër, Ushtron dhunë psikologjike dhe fizike ndaj bashkëshortes, dhe fëmijëve të mitur, arrestohet në flagrancë nga Policia. d.v.p diber

Nga Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Dibër,  u arrestua në flagrancë shtetasi :

L.J, 39 vjeç, banues në Peshkopi.

Arrestimi i tij u bë pasi, në banesë, në mënyrë të vazhdueshme, ka ushtruar dhunë psikologjike dhe fizike ndaj bashkëshortes  shtetases R.J, dhe ndaj fëmijëve të mitur.


Materialet i kaluan Prokurorisë Rrethit Gjyqësor Dibër për veprat penale "Dhunë në familje", dhe "Keqtrajtim psikologjik i të miturve", parashikuar nga nenet 130/a/4,  124/b/1,  të Kodit Penal.

Arkiva

Qershor 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1