Policia e Shtetit gjatë 24 orëve të fundit 13 shtator 2017

Përmbledhje e rezultateve të arritura të punës të Strukturave të Policisë gjatë 24- orëve. Stema Policia

Policia e Shtetit në të gjithë vendin vijon zbatimin e masave të përcaktuara në Planin e masave, për “Rritjen e parametrave të sigurisë”, mbajtjen nën kontroll të situatës kriminale, kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe atyre që qarkullojnë me armë, goditjen e trafikut të lëndëve narkotike e trafìqeve të paligjshme, parandalimin e aksidenteve rrugore”.

Në këtë kontekst, gjatë 24 –orëve në të gjithë vendin kanë funksionuar pika kontrolli dhe të lëvizshme, ku është bërë e mundur kapja dhe arrestimi i 33 personave.

Nga Policia Rrugore në të gjithë vendin duke përdorur Dragerat dhe Radarët janë arrestuar në flagrancë për drejtim mjeti në gjendje të dehur, pa leje drejtimi dhe drejtim i parregullt: 7 drejtues mjetesh.

Nga kontrollet e ushtruara nga ana e strukturave të Drejtorive Vendore ështëë kapur 1 person për Narkotikët

6 persona në kërkim.

1 person për veprën penale “Marrëdhënie seksuale me dhunë”

7 persona për veprën penale “Dhunë në familje”

2 persona OSHEE

1 person për veprën penale “Përndjekja”

1 person për veprën penale “Ngacmimi seksual”

7 persona për veprën penale “Vjedhja”

Janë sekuestruar : 1 armë zjarri (automatik), 1 fishek, 1 gëzhojë

Po gjatë kontrolleve janë shoqëruar për verifìkim 62 persona.

Gjtë 24 orëve të fundit është finalizuar operacioni i mëposhtëm:
 
1-Tiranë

 Finalizohet me sukses operacioni policor i koduar " Mulleti "

Arrestohen 3 shtetas për veprën penale "Vjedhje e kryer në bashkëpunim".

Sekuestrohen 2 automjete, pompë elektrike, 8 bidona  30 L dhe 120 litra naftë.

Arkiva

Qershor 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1